Littelfuse LA15QS2504TI
LA15QS2504TI picture photo
Mfg. Part Number
LA15QS2504TI
Brief Description
FUSE SEMICONDUCTOR 250A 150VAC
Datasheet Download
LA15QS2504TI.pdf
Availability of LA15QS2504TI
QUANTITY
LA15QS2504TI Order Process
Ship out your order
Specifications of LA15QS2504TI
Internal Part NumberEIS-LA15QS2504TI
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated150VAC, 150VDC
Current250A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension1.130" Dia x 1.161" L (28.70mm x 29.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA15QS2504TI
Related LinksLA15QS, LA15QS2504TI Datasheet, Littelfuse Distributor
LA15QS2504TI Details Description
Related parts for LA15QS2504TI
TRANS RF 15V 9GHZ SOT143B datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 12V 1.5A TUMT3 datasheet.pdf
FIXED IND 51NH 50MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 56.2 OHM 1% 5W datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/4"-6" YLLW/GREEN datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD HDR datasheet.pdf