Littelfuse LA15QS302
LA15QS302 picture photo
Mfg. Part Number
LA15QS302
Brief Description
FUSE SEMICONDUCTOR 30A 150VAC
Datasheet Download
LA15QS302.pdf
Availability of LA15QS302
QUANTITY
LA15QS302 Order Process
Ship out your order
Specifications of LA15QS302
Internal Part NumberEIS-LA15QS302
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated150VAC, 150VDC
Current30A
Package / Case5AG, 10mm x 38.1mm
Size / Dimension0.409" Dia x 1.500" L (10.40mm x 38.10mm)
Mounting TypeHolder
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA15QS302
Related LinksLA15, LA15QS302 Datasheet, Littelfuse Distributor
LA15QS302 Details Description
Related parts for LA15QS302
RES 2K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12V 3.7KHZ PANEL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 36K OHM 0606 datasheet.pdf
TERMINAL BLK 20POS 5MM SIDE ENT datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE DSUB PLUG 21POS LEADS 36" datasheet.pdf
TVS DIODE SMC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP3T SLD NONSHORT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 720MA 348 MOHM datasheet.pdf