Taiyo Yuden LAL02VA220K
LAL02VA220K picture photo
Mfg. Part Number
LAL02VA220K
Brief Description
FIXED IND 22UH 130MA 3.4 OHM TH
Datasheet Download
LAL02VA220K.pdf
Availability of LAL02VA220K
QUANTITY
LAL02VA220K Order Process
Ship out your order
Specifications of LAL02VA220K
Internal Part NumberEIS-LAL02VA220K
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating130mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.4 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant17MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.134" L (2.30mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAL02VA220K
Related LinksLAL02, LAL02VA220K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAL02VA220K Details Description
Related parts for LAL02VA220K
MOSFET 2P-CH 12V 9.2A 8-SOIC datasheet.pdf
IC TERMINATOR PROG DUAL 14-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412 datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf