Taiyo Yuden LAL03NA391K
LAL03NA391K picture photo
Mfg. Part Number
LAL03NA391K
Brief Description
FIXED IND 390UH 55MA 22 OHM TH
Datasheet Download
LAL03NA391K.pdf
Availability of LAL03NA391K
QUANTITY
LAL03NA391K Order Process
Ship out your order
Specifications of LAL03NA391K
Internal Part NumberEIS-LAL03NA391K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesLA
PackagingBulk
Type-
Material - Core-
Inductance390µH
Tolerance±10%
Current Rating55mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)22 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant2.4MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.102" Dia x 0.276" L (2.60mm x 7.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAL03NA391K
Related LinksLAL03, LAL03NA391K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAL03NA391K Details Description
Related parts for LAL03NA391K
FLUX DISPENSING PEN LEAD-FREE datasheet.pdf
SOCKET HEX 1/8" 6.00" datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 9POS 26AWG datasheet.pdf
INDICATOR 12V 12MM PROMINENT GRN datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TRANS 2NPN 50V 0.5A 6SMT datasheet.pdf
RES 332 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
FEED-THROUGH MOD TERM BLOCK datasheet.pdf
RES 348K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf