Taiyo Yuden LAL03T102K
LAL03T102K picture photo
Mfg. Part Number
LAL03T102K
Brief Description
FIXED IND 1MH 40MA 33 OHM TH
Datasheet Download
LAL03T102K.pdf
Availability of LAL03T102K
QUANTITY
LAL03T102K Order Process
Ship out your order
Specifications of LAL03T102K
Internal Part NumberEIS-LAL03T102K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesLA
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance1mH
Tolerance±10%
Current Rating40mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)33 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant1.4MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.102" Dia x 0.276" L (2.60mm x 7.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAL03T102K
Related LinksLAL03, LAL03T102K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAL03T102K Details Description
Related parts for LAL03T102K
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 0508 datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 150MW SOD523 datasheet.pdf
SHEET FAM1 100X100MM datasheet.pdf
LABEL LPAX SERIES YARDS PER HOUR datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 10V X5R 01005 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.013UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf