Taiyo Yuden LAL03VB821K
LAL03VB821K picture photo
Mfg. Part Number
LAL03VB821K
Brief Description
FIXED IND 820UH 40MA 30 OHM TH
Datasheet Download
LAL03VB821K.pdf
Availability of LAL03VB821K
QUANTITY
LAL03VB821K Order Process
Ship out your order
Specifications of LAL03VB821K
Internal Part NumberEIS-LAL03VB821K
Material - Core-
Inductance820µH
Tolerance±10%
Current Rating40mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)30 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant1.85MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.102" Dia x 0.276" L (2.60mm x 7.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAL03VB821K
Related LinksLAL03, LAL03VB821K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAL03VB821K Details Description
Related parts for LAL03VB821K
CAP CER 9PF 50V NPO 0805 datasheet.pdf
IC DECODER 3-TO-8 LINE 16-SOP datasheet.pdf
RES SMD 30.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DESIGNER PACKAGE VLC SOFTWARE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
SLA 90/7 OG 4.5 datasheet.pdf
IC 8051 MCU 16K FLASH 64-TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf