Taiyo Yuden LAL04KB181K
LAL04KB181K picture photo
Mfg. Part Number
LAL04KB181K
Brief Description
FIXED IND 180UH 165MA 4.6 OHM TH
Datasheet Download
LAL04KB181K.pdf
Availability of LAL04KB181K
QUANTITY
LAL04KB181K Order Process
Ship out your order
Specifications of LAL04KB181K
Internal Part NumberEIS-LAL04KB181K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesLA
PackagingBulk
Type-
Material - Core-
Inductance180µH
Tolerance±10%
Current Rating165mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4.6 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant3.3MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAL04KB181K
Related LinksLAL04, LAL04KB181K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAL04KB181K Details Description
Related parts for LAL04KB181K
DIODE SCHOTTKY 80V 500MA MELF datasheet.pdf
Z8 PLUS 512 BYTES OTP 18-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 3PS 20AWG .156 TIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2975K 4SMD datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 0.070 T/H TIN datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-3.3V 6W datasheet.pdf