Taiyo Yuden LAL04KB2R2M
LAL04KB2R2M picture photo
Mfg. Part Number
LAL04KB2R2M
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 750MA 280 MOHM
Datasheet Download
LAL04KB2R2M.pdf
Availability of LAL04KB2R2M
QUANTITY
LAL04KB2R2M Order Process
Ship out your order
Specifications of LAL04KB2R2M
Internal Part NumberEIS-LAL04KB2R2M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesLA
PackagingBulk
Type-
Material - Core-
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating750mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)280 mOhm Max
Q @ Freq55 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant110MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAL04KB2R2M
Related LinksLAL04, LAL04KB2R2M Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAL04KB2R2M Details Description
Related parts for LAL04KB2R2M
TRANS PNP DARL 60V 7A TO-220F datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0508 datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 233MHZ 1CIRC datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 25-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
CABLE BUSH 4POLE datasheet.pdf
MICRO 51C P 12" RBW NI datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HD-I 5SMPO100F140F LEADMAKER datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 5% 1600VDC datasheet.pdf