Taiyo Yuden LAL04NA150K
LAL04NA150K picture photo
Mfg. Part Number
LAL04NA150K
Brief Description
FIXED IND 15UH 460MA 720 MOHM TH
Datasheet Download
LAL04NA150K.pdf
Availability of LAL04NA150K
QUANTITY
LAL04NA150K Order Process
Ship out your order
Specifications of LAL04NA150K
Internal Part NumberEIS-LAL04NA150K
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±10%
Current Rating460mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)720 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant17MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAL04NA150K
Related LinksLAL04, LAL04NA150K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAL04NA150K Details Description
Related parts for LAL04NA150K
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
THYRISTOR PROG UNIJUNCT 40V TO92 datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 133MHZ 54BGA datasheet.pdf
CONN HDR 2MM DUAL W/LATCH 8POS datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 2.5W 2512 datasheet.pdf
RES 390 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1.6A DO220AA datasheet.pdf
CONN 21POS M 5MM DIN41617 datasheet.pdf