Taiyo Yuden LAN02KR330J
LAN02KR330J picture photo
Mfg. Part Number
LAN02KR330J
Brief Description
FIXED IND 33UH 180MA 2.2 OHM TH
Datasheet Download
LAN02KR330J.pdf
Availability of LAN02KR330J
QUANTITY
LAN02KR330J Order Process
Ship out your order
Specifications of LAN02KR330J
Internal Part NumberEIS-LAN02KR330J
Standard Package500
SeriesLA
PackagingBulk
Type-
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±5%
Current Rating180mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.2 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant14MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.142" L (2.40mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAN02KR330J
Related LinksLAN02, LAN02KR330J Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAN02KR330J Details Description
Related parts for LAN02KR330J
RES 93.1K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
BODY PLUG 1.18" HOLE SIZE datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 12V datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V SMD datasheet.pdf