Taiyo Yuden LAN02KR3R3J
LAN02KR3R3J picture photo
Mfg. Part Number
LAN02KR3R3J
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 370MA 570 MOHM
Datasheet Download
LAN02KR3R3J.pdf
Availability of LAN02KR3R3J
QUANTITY
LAN02KR3R3J Order Process
Ship out your order
Specifications of LAN02KR3R3J
Internal Part NumberEIS-LAN02KR3R3J
Standard Package500
SeriesLA
PackagingBulk
Type-
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±5%
Current Rating370mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)570 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.142" L (2.40mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAN02KR3R3J
Related LinksLAN02, LAN02KR3R3J Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAN02KR3R3J Details Description
Related parts for LAN02KR3R3J
RES SMD 4.87KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FAN BLOWER 120X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CABLE 50POS SOCKET-SOCKET 4.5M datasheet.pdf
RES 0.43 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 32A PPAK SO-8 datasheet.pdf
BRACKET HOLD DOWN 16PS datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES 1.33M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf