Microchip Technology LAN9250V/ML
LAN9250V/ML picture photo
Mfg. Part Number
LAN9250V/ML
Manufacturer
Product Category
Interface - Controllers
Brief Description
IC ETHERCAT PHY CTLR 64QFN
Datasheet Download
LAN9250V/ML.pdf
Availability of LAN9250V/ML
QUANTITY
LAN9250V/ML Order Process
Ship out your order
Specifications of LAN9250V/ML
Internal Part NumberEIS-LAN9250V/ML
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package260
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Controllers
Series-
PackagingTray
ProtocolEthernet
FunctionController
InterfaceI²C, SPI
Standards10/100 Base-T/TX PHY
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Current - Supply-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / Case64-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package64-QFN (9x9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAN9250V/ML
Related LinksLAN92, LAN9250V/ML Datasheet, Microchip Technology Distributor
LAN9250V/ML Details Description
Related parts for LAN9250V/ML
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 3V datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .022-.034" .065" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
FUSE 40A 690V 000/80 GR UC datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 24K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf