Taiyo Yuden LAV35VB150K
LAV35VB150K picture photo
Mfg. Part Number
LAV35VB150K
Brief Description
FIXED IND 15UH 330MA 1.3 OHM TH
Datasheet Download
LAV35VB150K.pdf
Availability of LAV35VB150K
QUANTITY
LAV35VB150K Order Process
Ship out your order
Specifications of LAV35VB150K
Internal Part NumberEIS-LAV35VB150K
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±10%
Current Rating330mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.3 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant16MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAV35VB150K
Related LinksLAV35, LAV35VB150K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAV35VB150K Details Description
Related parts for LAV35VB150K
TRANSFORMER 200KCT:1KCT 0.0MADC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A SPAK-5 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16CDIP datasheet.pdf
RES SMD 1.74KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 3KV X7R 1825 datasheet.pdf
FUSE CLIP CARTRIDGE CHASSIS MNT datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 61.9KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
10UF 450V 12,5X20 datasheet.pdf