OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LB E63C-T2V1-35-34-Z
LB E63C-T2V1-35-34-Z picture photo
Mfg. Part Number
LB E63C-T2V1-35-34-Z
Brief Description
LED BLUE CLEAR 4PLCC SMD
Datasheet Download
LB E63C-T2V1-35-34-Z.pdf
Availability of LB E63C-T2V1-35-34-Z
QUANTITY
LB E63C-T2V1-35-34-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of LB E63C-T2V1-35-34-Z
Internal Part NumberEIS-LB E63C-T2V1-35-34-Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesAdvanced Power TOPLED®
PackagingTape & Reel (TR)
ColorBlue
Lens ColorColorless
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating370mcd
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 2.60mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.9V
Current - Test30mA
Viewing Angle20°
Mounting TypeSurface Mount
Wavelength - Dominant469nm
Wavelength - Peak464nm
Supplier Device Package4-PLCC
Size / Dimension3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max)3.50mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LB E63C-T2V1-35-34-Z
Related LinksLB E63C-T2, LB E63C-T2V1-35-34-Z Datasheet, OSRAM Opto Semiconductors, Inc. Distributor
LB E63C-T2V1-35-34-Z Details Description
Related parts for LB E63C-T2V1-35-34-Z
RES SMD 294 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 65W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 0.14 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
PTC RESETTABLE FUSE RADIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 10AWG YELLOW 250' datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf