OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LB E63C-U2V2-35-34-L-Z
LB E63C-U2V2-35-34-L-Z picture photo
Mfg. Part Number
LB E63C-U2V2-35-34-L-Z
Brief Description
LED BLUE CLEAR 4PLCC SMD
Datasheet Download
LB E63C-U2V2-35-34-L-Z.pdf
Availability of LB E63C-U2V2-35-34-L-Z
QUANTITY
LB E63C-U2V2-35-34-L-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of LB E63C-U2V2-35-34-L-Z
Internal Part NumberEIS-LB E63C-U2V2-35-34-L-Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesAdvanced Power TOPLED®
PackagingTape & Reel (TR)
ColorBlue
Lens ColorColorless
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating505mcd
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 2.60mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.9V
Current - Test30mA
Viewing Angle20°
Mounting TypeSurface Mount
Wavelength - Dominant469nm
Wavelength - Peak464nm
Supplier Device Package4-PLCC
Size / Dimension3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max)3.50mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LB E63C-U2V2-35-34-L-Z
LB E63C-U2V2-35-34-L-Z Details Description
Related parts for LB E63C-U2V2-35-34-L-Z
SCR STD 600V 12A 15MA TO-220AB datasheet.pdf
IC SW DUAL SPDT ABSORPT 20LFCSP datasheet.pdf
IC OR CTRLR SRC SELECT 8SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT523F datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ISL59911IRZ datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .305M 17POS datasheet.pdf
CONN HDR 66POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS PIN datasheet.pdf