| Internal Part Number | EIS-LB03GW01-5F24-JF | |
| Product Training Modules | Switch Basics 3D CAD Models | |
| RoHS Information | Series, Cert of Compliance | |
| 3D Model | LB03GW01-5F24-JF | |
| Series | LB | |
| Type | LED | |
| Lamp Color | Green | |
| Lens Color | Green | |
| Lens Transparency | Clear | |
| Ratings | AC | |
| Voltage | 24V | |
| Current | - | |
| Panel Cutout Shape | Rectangular | |
| Panel Cutout Dimensions | 0.88" x 0.64" (22.35mm x 16.26mm) | |
| Lens Style/Size | Rectangle with Flat Top, 19.40mm x 13.20mm | |
| Viewing Angle | - | |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) | |