Taiyo Yuden LBC3225T4R7MRV
LBC3225T4R7MRV picture photo
Mfg. Part Number
LBC3225T4R7MRV
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 830MA 100 MOHM
Datasheet Download
LBC3225T4R7MRV.pdf
Availability of LBC3225T4R7MRV
QUANTITY
LBC3225T4R7MRV Order Process
Ship out your order
Specifications of LBC3225T4R7MRV
Internal Part NumberEIS-LBC3225T4R7MRV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLB Series Inductors
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, LB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating830mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant70MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.106" (2.70mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LBC3225T4R7MRV
Related LinksLBC3225, LBC3225T4R7MRV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LBC3225T4R7MRV Details Description
Related parts for LBC3225T4R7MRV
RES 120 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MUX/LATCH QUAD 28-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
POWER SUPPLY 12V 48W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
2.54MM VERT HDR 20POS GREEN datasheet.pdf
RES 1.13 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf