Murata Electronics North America LBEE18UPQC-303+UR/R980
LBEE18UPQC-303+UR/R980 picture photo
Mfg. Part Number
LBEE18UPQC-303+UR/R980
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LBEE18UPQC-303+UR/R980.pdf
Availability of LBEE18UPQC-303+UR/R980
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LBEE18UPQC-303+UR/R980 Order Process
Ship out your order
Specifications of LBEE18UPQC-303+UR/R980
Internal Part NumberEIS-LBEE18UPQC-303+UR/R980
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LBEE18UPQC-303+UR/R980 today.
SeriesLBEE18UPQC-30
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeQFN
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LBEE18UPQC-303+UR/R980
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
LBEE18UPQC-303+UR/R980 Details Description
Related parts for LBEE18UPQC-303+UR/R980
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 30K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 464K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
Connector Header 64 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 25A TO3PF datasheet.pdf