Murata Electronics North America LBF212G45SG8A127
LBF212G45SG8A127 picture photo
Mfg. Part Number
LBF212G45SG8A127
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LBF212G45SG8A127.pdf
Availability of LBF212G45SG8A127
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LBF212G45SG8A127 Order Process
Ship out your order
Specifications of LBF212G45SG8A127
Internal Part NumberEIS-LBF212G45SG8A127
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LBF212G45SG8A127 today.
SeriesLBF212G45
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LBF212G45SG8A127
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLBF212G4, LBF212G45SG8A127 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LBF212G45SG8A127 Details Description
Related parts for LBF212G45SG8A127
TRANS NPN 260V 15A TO264 datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 3 Circuit 0.571" (14.50mm) datasheet.pdf
ESD HANDLER 15-1/4X20-1/8X1 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 1POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.15 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FERRULE H2 5/21 5X SV 1=100PCS datasheet.pdf
CAP TANT POLY 120UF 15V AXIAL datasheet.pdf
FLEX LIGHTPIPE 2" datasheet.pdf