Taiyo Yuden LBR2518T220KV
LBR2518T220KV picture photo
Mfg. Part Number
LBR2518T220KV
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 175MA 440 MOHM
Datasheet Download
LBR2518T220KV.pdf
Availability of LBR2518T220KV
QUANTITY
LBR2518T220KV Order Process
Ship out your order
Specifications of LBR2518T220KV
Internal Part NumberEIS-LBR2518T220KV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Featured ProductLB Series Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, LB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating175mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)440 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant19MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.098" L x 0.072" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LBR2518T220KV
Related LinksLBR251, LBR2518T220KV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LBR2518T220KV Details Description
Related parts for LBR2518T220KV
IC ADC 16-BIT I2C PROGBL SOT23-6 datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MAGJACK 4PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
OSC XO 70.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.7 OHM 1% 10W datasheet.pdf
UM45-FLKMS50/DI/DO/PLC datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.8VOUT 10W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 210MA 1.1 OHM datasheet.pdf