Lattice Semiconductor Corporation LC4032C-5T44I
LC4032C-5T44I picture photo
Mfg. Part Number
LC4032C-5T44I
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 32MC 5NS 44TQFP
Datasheet Download
LC4032C-5T44I.pdf
Availability of LC4032C-5T44I
QUANTITY
LC4032C-5T44I Order Process
Ship out your order
Specifications of LC4032C-5T44I
Internal Part NumberEIS-LC4032C-5T44I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4000C
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max5.0ns
Voltage Supply - Internal1.65 V ~ 1.95 V
Number of Logic Elements/Blocks2
Number of Macrocells32
Number of Gates-
Number of I/O30
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-TQFP
Supplier Device Package44-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LC4032C-5T44I
Related LinksLC4032, LC4032C-5T44I Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LC4032C-5T44I Details Description
Related parts for LC4032C-5T44I
FUSE RESET PTC 25V 1.5 OHM 110C datasheet.pdf
SWITCH SNAP MINI HINGE STR 30V datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 0.6A SMD datasheet.pdf
IC CURRENT REGULATOR TO220AB datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 5POS SLG .100 datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 7.5NS 256FTBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
FEED FINGER datasheet.pdf
CAP CER 4.4PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf