Lattice Semiconductor Corporation LC4064B-25T44C
LC4064B-25T44C picture photo
Mfg. Part Number
LC4064B-25T44C
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 64MC 2.5NS 44TQFP
Datasheet Download
LC4064B-25T44C.pdf
Availability of LC4064B-25T44C
QUANTITY
LC4064B-25T44C Order Process
Ship out your order
Specifications of LC4064B-25T44C
Internal Part NumberEIS-LC4064B-25T44C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4000B
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max2.5ns
Voltage Supply - Internal2.3 V ~ 2.7 V
Number of Logic Elements/Blocks4
Number of Macrocells64
Number of Gates-
Number of I/O30
Operating Temperature0°C ~ 90°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-TQFP
Supplier Device Package44-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LC4064B-25T44C
Related LinksLC4064B, LC4064B-25T44C Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LC4064B-25T44C Details Description
Related parts for LC4064B-25T44C
CAP CER 4.7UF 25V Y5V 1206 datasheet.pdf
FILTER LINE 5.8MH 4A datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.022" .155" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
KIT DEV FOR ADUC7026/7027 datasheet.pdf
RES 3 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
OSC VCXO 16.384MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf