Lattice Semiconductor Corporation LC4128V-5TN100C
LC4128V-5TN100C picture photo
Mfg. Part Number
LC4128V-5TN100C
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 128MC 5NS 100TQFP
Datasheet Download
LC4128V-5TN100C.pdf
Availability of LC4128V-5TN100C
QUANTITY
LC4128V-5TN100C Order Process
Ship out your order
Specifications of LC4128V-5TN100C
Internal Part NumberEIS-LC4128V-5TN100C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Cu Wire 01/Jul/2013
PCN Assembly/OriginAlternate Assembly Revision B 17/Nov/2014
Alternate Assembly/Test Site 06/Oct/2014
Alternate Assembly Revision B 17/Nov/2014
Alternate Assembly/Test Site 14/Apr/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4000V
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max5.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks8
Number of Macrocells128
Number of Gates-
Number of I/O64
Operating Temperature0°C ~ 90°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LC4128V-5TN100C
Related LinksLC4128V, LC4128V-5TN100C Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LC4128V-5TN100C Details Description
Related parts for LC4128V-5TN100C
TRANSCEIVER USB W/VREG 14-MLP datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 8.55VWM DO204AL datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CAP CER 7.8PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
INTERMEDIATE CAR STL datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 400V SCREW datasheet.pdf