Lattice Semiconductor Corporation LC4128ZE-7TN100C
LC4128ZE-7TN100C picture photo
Mfg. Part Number
LC4128ZE-7TN100C
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 128MC 7.5NS 100TQFP
Datasheet Download
LC4128ZE-7TN100C.pdf
Availability of LC4128ZE-7TN100C
QUANTITY
LC4128ZE-7TN100C Order Process
Ship out your order
Specifications of LC4128ZE-7TN100C
Internal Part NumberEIS-LC4128ZE-7TN100C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Cu Wire 01/Jul/2013
PCN Assembly/OriginAlternate Qualified Test Site 30/Sep/2013
Alternate Assembly Revision B 17/Nov/2014
Alternate Assembly/Test Site 06/Oct/2014
Alternate Assembly/Test Site 14/Apr/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4000ZE
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max7.5ns
Voltage Supply - Internal1.7 V ~ 1.9 V
Number of Logic Elements/Blocks8
Number of Macrocells128
Number of Gates-
Number of I/O64
Operating Temperature0°C ~ 90°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LC4128ZE-7TN100C
Related LinksLC4128ZE, LC4128ZE-7TN100C Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LC4128ZE-7TN100C Details Description
Related parts for LC4128ZE-7TN100C
JUMPER-H1500TR/A3048A/H1500TR 5" datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 3.3K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.025 GOLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD9142-M5375 datasheet.pdf
RES 12 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 15K OHM 10% 0805 datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf