Lattice Semiconductor Corporation LC4256C-10TN176I
LC4256C-10TN176I picture photo
Mfg. Part Number
LC4256C-10TN176I
Brief Description
IC CPLD 256MC 10NS 176TQFP
Datasheet Download
LC4256C-10TN176I.pdf
Availability of LC4256C-10TN176I
QUANTITY
LC4256C-10TN176I Order Process
Ship out your order
Specifications of LC4256C-10TN176I
Internal Part NumberEIS-LC4256C-10TN176I
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4000C
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal1.65 V ~ 1.95 V
Number of Gates-
Number of I/O128
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case176-LQFP
Supplier Device Package176-TQFP (24x24)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LC4256C-10TN176I
Related LinksLC4256C-, LC4256C-10TN176I Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LC4256C-10TN176I Details Description
Related parts for LC4256C-10TN176I
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 8.66 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SNSW 15.1A 1/4 RLR 79215742 datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/2W PLASTIC LOG datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 8V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 946MA 216 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 420V SCREW datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER 28SOP datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf