Lattice Semiconductor Corporation LC4384C-10FT256I
LC4384C-10FT256I picture photo
Mfg. Part Number
LC4384C-10FT256I
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 384MC 10NS 256FTBGA
Datasheet Download
LC4384C-10FT256I.pdf
Availability of LC4384C-10FT256I
QUANTITY
LC4384C-10FT256I Order Process
Ship out your order
Specifications of LC4384C-10FT256I
Internal Part NumberEIS-LC4384C-10FT256I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4000C
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal1.65 V ~ 1.95 V
Number of Logic Elements/Blocks24
Number of Macrocells384
Number of Gates-
Number of I/O192
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case256-LBGA
Supplier Device Package256-FTBGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LC4384C-10FT256I
Related LinksLC4384C-, LC4384C-10FT256I Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LC4384C-10FT256I Details Description
Related parts for LC4384C-10FT256I
CABLE TESTER MODULAR datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SSOP datasheet.pdf
SWITCH DETECTOR 5MM HORIZ SMD datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP 470MF 5.5V THROUGH HOLE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES 2.15M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC MMIC LNA GAAS 24SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf