Lattice Semiconductor Corporation LC4512B-5T176I
LC4512B-5T176I picture photo
Mfg. Part Number
LC4512B-5T176I
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 512MC 5NS 176TQFP
Datasheet Download
LC4512B-5T176I.pdf
Availability of LC4512B-5T176I
QUANTITY
LC4512B-5T176I Order Process
Ship out your order
Specifications of LC4512B-5T176I
Internal Part NumberEIS-LC4512B-5T176I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4000B
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max5.0ns
Voltage Supply - Internal2.3 V ~ 2.7 V
Number of Logic Elements/Blocks32
Number of Macrocells512
Number of Gates-
Number of I/O128
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case176-LQFP
Supplier Device Package176-TQFP (24x24)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LC4512B-5T176I
Related LinksLC4512B, LC4512B-5T176I Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LC4512B-5T176I Details Description
Related parts for LC4512B-5T176I
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
1.5MM WTB HDR RA SMT BLK datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
DURABLE FLEX BELT A MED datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 330K OHM 10% 0603 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 190PO datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 2.1A SC-74A datasheet.pdf