Lattice Semiconductor Corporation LC51024VG-10F484C
LC51024VG-10F484C picture photo
Mfg. Part Number
LC51024VG-10F484C
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 1024MC 10NS 484FPBGA
Datasheet Download
LC51024VG-10F484C.pdf
Availability of LC51024VG-10F484C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LC51024VG-10F484C Order Process
Ship out your order
Specifications of LC51024VG-10F484C
Internal Part NumberEIS-LC51024VG-10F484C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Aug/2011
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH™ 5000VG
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks32
Number of Macrocells1024
Number of Gates-
Number of I/O304
Operating Temperature0°C ~ 90°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case484-BBGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LC51024VG-10F484C
Related LinksLC51024V, LC51024VG-10F484C Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LC51024VG-10F484C Details Description
Related parts for LC51024VG-10F484C
TRANS PNP 150V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
RES 127K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 3.3V SOT23 datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 50MHZ 8WSON datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.53M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 7.5A 18.5 MOHM datasheet.pdf