Lattice Semiconductor Corporation LC5768VG-5F484C
LC5768VG-5F484C picture photo
Mfg. Part Number
LC5768VG-5F484C
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 768MC 5NS 484FPBGA
Datasheet Download
LC5768VG-5F484C.pdf
Availability of LC5768VG-5F484C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LC5768VG-5F484C Order Process
Ship out your order
Specifications of LC5768VG-5F484C
Internal Part NumberEIS-LC5768VG-5F484C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Aug/2011
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH™ 5000VG
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max5.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks24
Number of Macrocells768
Number of Gates-
Number of I/O304
Operating Temperature0°C ~ 90°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case484-BBGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LC5768VG-5F484C
Related LinksLC5768V, LC5768VG-5F484C Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LC5768VG-5F484C Details Description
Related parts for LC5768VG-5F484C
Crystal 76.8000kHz 30ppm 12.5pF -10°C - 60°C Surface Mount Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
HEATSINK EXTRUD 12.7X34.9X38.1MM datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 320MA 1.86 OHM datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.1UF 10V X5R 0302 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
ENCODER OPT ROTARY datasheet.pdf
WE-UNIT OFFLINE TRANSFORMER datasheet.pdf
23 MTE HDR SRRA SMT.100CL datasheet.pdf
LED COB SMD datasheet.pdf
RES SMD 24.9KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 62PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf