Logic PD, Inc. LCD-3.5-QVGA-20
LCD-3.5-QVGA-20 picture photo
Mfg. Part Number
LCD-3.5-QVGA-20
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
KIT DISPLAY 3.5" QVGA TFT
Datasheet Download
LCD-3.5-QVGA-20.pdf
Availability of LCD-3.5-QVGA-20
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LCD-3.5-QVGA-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of LCD-3.5-QVGA-20
Internal Part NumberEIS-LCD-3.5-QVGA-20
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyAccessories
SeriesZoom™
Accessory TypeQVGA
For Use With/Related Products-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCD-3.5-QVGA-20
Related LinksLCD-3.5, LCD-3.5-QVGA-20 Datasheet, Logic PD, Inc. Distributor
LCD-3.5-QVGA-20 Details Description
Related parts for LCD-3.5-QVGA-20
IDC CABLE - MKS50K/MC50F/MPD50K datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
VARISTOR 243V 20KA SQUARE 28MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2413 datasheet.pdf
RES 30 OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
PLUG-IN MODULE FOR MOUNTING datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
PNL MNT AMBER 9.1MM LENS NO WIRE datasheet.pdf
RES SMD 1.64M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf