Lattice Semiconductor Corporation LCMXO1200E-3M132I
LCMXO1200E-3M132I picture photo
Mfg. Part Number
LCMXO1200E-3M132I
Brief Description
IC CPLD 600MC 5.1NS 132BGA
Datasheet Download
LCMXO1200E-3M132I.pdf
Availability of LCMXO1200E-3M132I
QUANTITY
LCMXO1200E-3M132I Order Process
Ship out your order
Specifications of LCMXO1200E-3M132I
Internal Part NumberEIS-LCMXO1200E-3M132I
Standard Package360
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max5.1ns
Voltage Supply - Internal1.14 V ~ 1.26 V
Number of Gates-
Number of I/O101
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case132-LFBGA, CSPBGA
Supplier Device Package132-CSPBGA (8x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCMXO1200E-3M132I
Related LinksLCMXO120, LCMXO1200E-3M132I Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LCMXO1200E-3M132I Details Description
Related parts for LCMXO1200E-3M132I
RES SMD 270K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 10% 660VAC QC TERM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS BOX MT PIN datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 92 I/O 144TQFP datasheet.pdf
SCR 400V 960A A-PUK datasheet.pdf