Lattice Semiconductor Corporation LCMXO1200E-3MN132I
LCMXO1200E-3MN132I picture photo
Mfg. Part Number
LCMXO1200E-3MN132I
Brief Description
IC CPLD 600MC 5.1NS 132CSBGA
Datasheet Download
LCMXO1200E-3MN132I.pdf
Availability of LCMXO1200E-3MN132I
QUANTITY
LCMXO1200E-3MN132I Order Process
Ship out your order
Specifications of LCMXO1200E-3MN132I
Internal Part NumberEIS-LCMXO1200E-3MN132I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Cu Wire 01/Jul/2013
PCN Assembly/OriginAlternate Qualified Test Site 30/Sep/2013
Alternate Assembly Revision B 17/Nov/2014
Alternate Assembly/Test Site 06/Oct/2014
Alternate Assembly/Test Site 14/Apr/2014
Alternate Foundry Site 09/Jun/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package360
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max5.1ns
Voltage Supply - Internal1.14 V ~ 1.26 V
Number of Gates-
Number of I/O101
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case132-LFBGA, CSPBGA
Supplier Device Package132-CSPBGA (8x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCMXO1200E-3MN132I
Related LinksLCMXO1200, LCMXO1200E-3MN132I Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LCMXO1200E-3MN132I Details Description
Related parts for LCMXO1200E-3MN132I
CONN HEADER 2MM DUAL R/A 42POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC POWER SUPPLY CONTROLLER 20QFN datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1.2-20 UNF-2A 5V datasheet.pdf
IC AMP TRANSIMPEDANCE 12TQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS W/SKT JAM NUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC RADIO RX AM/FM/AUX 24SSOP datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 2MM SMD datasheet.pdf