Lattice Semiconductor Corporation LCMXO2-1200ZE-1TG100IR1
LCMXO2-1200ZE-1TG100IR1 picture photo
Mfg. Part Number
LCMXO2-1200ZE-1TG100IR1
Brief Description
IC CPLD 640MC 10.21NS 100TQFP
Datasheet Download
LCMXO2-1200ZE-1TG100IR1.pdf
Availability of LCMXO2-1200ZE-1TG100IR1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LCMXO2-1200ZE-1TG100IR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of LCMXO2-1200ZE-1TG100IR1
Internal Part NumberEIS-LCMXO2-1200ZE-1TG100IR1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMachXO2 18/Jul/2011
PCN OtherI2C Read-Back Failure Feb/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package90
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.21ns
Voltage Supply - Internal1.14 V ~ 1.26 V
Number of Gates-
Number of I/O80
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCMXO2-1200ZE-1TG100IR1
LCMXO2-1200ZE-1TG100IR1 Details Description
Related parts for LCMXO2-1200ZE-1TG100IR1
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.05A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
LED PM INDICATOR FLUSH BLUE datasheet.pdf
SFP 2X2 datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.1A 72 MOHM SMD datasheet.pdf