Lattice Semiconductor Corporation LCMXO2-1200ZE-3TG100IR1
LCMXO2-1200ZE-3TG100IR1 picture photo
Mfg. Part Number
LCMXO2-1200ZE-3TG100IR1
Brief Description
IC CPLD 640MC 9.35NS 100TQFP
Datasheet Download
LCMXO2-1200ZE-3TG100IR1.pdf
Availability of LCMXO2-1200ZE-3TG100IR1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LCMXO2-1200ZE-3TG100IR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of LCMXO2-1200ZE-3TG100IR1
Internal Part NumberEIS-LCMXO2-1200ZE-3TG100IR1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package90
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max9.35ns
Voltage Supply - Internal1.14 V ~ 1.26 V
Number of Gates-
Number of I/O80
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCMXO2-1200ZE-3TG100IR1
LCMXO2-1200ZE-3TG100IR1 Details Description
Related parts for LCMXO2-1200ZE-3TG100IR1
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 53UH 3A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG TRPL BUCK/LINEAR 16MLF datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 14PIN SLD CUP datasheet.pdf
DIODE LOGIC UNIT datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V HCSL 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
JUMPER CBL ASSY 2-HEADER 2LD 6" datasheet.pdf
TV 32C 32#20 SKT PLUG datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf