Lattice Semiconductor Corporation LCMXO2-2000UHC-6FG484I
LCMXO2-2000UHC-6FG484I picture photo
Mfg. Part Number
LCMXO2-2000UHC-6FG484I
Brief Description
IC CPLD 1056MC 6.72NS 484FPBGA
Datasheet Download
LCMXO2-2000UHC-6FG484I.pdf
Availability of LCMXO2-2000UHC-6FG484I
QUANTITY
LCMXO2-2000UHC-6FG484I Order Process
Ship out your order
Specifications of LCMXO2-2000UHC-6FG484I
Internal Part NumberEIS-LCMXO2-2000UHC-6FG484I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMachXO2 Non-volatile Technology
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Cu Wire 01/Jul/2013
MachXO2 Family Datasheet 30/Sep/2013
PCN Assembly/OriginAlternate Qualified Test Site 30/Sep/2013
Alternate Assembly Revision B 17/Nov/2014
Alternate Assembly/Test Site 14/Apr/2014
PCN OtherI2C Read-Back Failure Feb/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMachXO2
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max6.72ns
Voltage Supply - Internal2.375 V ~ 3.465 V
Number of Logic Elements/Blocks264
Number of Macrocells1056
Number of Gates-
Number of I/O279
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case484-BBGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCMXO2-2000UHC-6FG484I
LCMXO2-2000UHC-6FG484I Details Description
Related parts for LCMXO2-2000UHC-6FG484I
BATTERY PACK NIMH 7.2V 750MAH datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 30W datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV 2CH GEN PURP 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
IC TRANSPORT TDM/PACKET 256CSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS T/H R/A datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 10pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP POLY 82UF 20% 63V T/H datasheet.pdf