Lattice Semiconductor Corporation LCMXO2-2000ZE-3BG256C
LCMXO2-2000ZE-3BG256C picture photo
Mfg. Part Number
LCMXO2-2000ZE-3BG256C
Brief Description
IC CPLD 1056MC 9.35NS 256CABGA
Datasheet Download
LCMXO2-2000ZE-3BG256C.pdf
Availability of LCMXO2-2000ZE-3BG256C
QUANTITY
LCMXO2-2000ZE-3BG256C Order Process
Ship out your order
Specifications of LCMXO2-2000ZE-3BG256C
Internal Part NumberEIS-LCMXO2-2000ZE-3BG256C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMachXO2 Non-volatile Technology
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Cu Wire 01/Jul/2013
MachXO2 Family Datasheet 30/Sep/2013
PCN Assembly/OriginAlternate Qualified Test Site 30/Sep/2013
Alternate Assembly Revision B 17/Nov/2014
Alternate Assembly/Test Site 06/Oct/2014
Alternate Assembly/Test Site 14/Apr/2014
PCN OtherI2C Read-Back Failure Feb/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package119
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMachXO2
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max9.35ns
Voltage Supply - Internal1.14 V ~ 1.26 V
Number of Logic Elements/Blocks264
Number of Macrocells1056
Number of Gates-
Number of I/O207
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case256-LFBGA
Supplier Device Package256-CABGA (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCMXO2-2000ZE-3BG256C
LCMXO2-2000ZE-3BG256C Details Description
Related parts for LCMXO2-2000ZE-3BG256C
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS THRU datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 7/16 5V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 4A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY 400W 200V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
STANDOFF FOR MM60 SERIES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf