Lattice Semiconductor Corporation LCMXO2-4000ZE-3MG132I
LCMXO2-4000ZE-3MG132I picture photo
Mfg. Part Number
LCMXO2-4000ZE-3MG132I
Brief Description
IC CPLD 2160MC 9.35NS 132CSBGA
Datasheet Download
LCMXO2-4000ZE-3MG132I.pdf
Availability of LCMXO2-4000ZE-3MG132I
QUANTITY
LCMXO2-4000ZE-3MG132I Order Process
Ship out your order
Specifications of LCMXO2-4000ZE-3MG132I
Internal Part NumberEIS-LCMXO2-4000ZE-3MG132I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMachXO2 Non-volatile Technology
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Cu Wire 01/Jul/2013
MachXO2 Family Datasheet 30/Sep/2013
PCN Assembly/OriginAlternate Qualified Test Site 30/Sep/2013
Alternate Assembly Revision B 17/Nov/2014
Alternate Assembly/Test Site 06/Oct/2014
Alternate Assembly/Test Site 14/Apr/2014
PCN OtherI2C Read-Back Failure Feb/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package360
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMachXO2
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max9.35ns
Voltage Supply - Internal1.14 V ~ 1.26 V
Number of Logic Elements/Blocks540
Number of Macrocells2160
Number of Gates-
Number of I/O105
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case132-LFBGA, CSPBGA
Supplier Device Package132-CSPBGA (8x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCMXO2-4000ZE-3MG132I
LCMXO2-4000ZE-3MG132I Details Description
Related parts for LCMXO2-4000ZE-3MG132I
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20DIP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 400MA 250VAC 48VDC datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 16SOIC datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 1MHZ 8MINIMAP datasheet.pdf
CAP CER 12PF 9KV AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 26MHZ 7PF SMD datasheet.pdf