Lattice Semiconductor Corporation LCMXO256E-3T100C
LCMXO256E-3T100C picture photo
Mfg. Part Number
LCMXO256E-3T100C
Brief Description
IC CPLD 128MC 4.9NS 100TQFP
Datasheet Download
LCMXO256E-3T100C.pdf
Availability of LCMXO256E-3T100C
QUANTITY
LCMXO256E-3T100C Order Process
Ship out your order
Specifications of LCMXO256E-3T100C
Internal Part NumberEIS-LCMXO256E-3T100C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
PCN Assembly/OriginAlternate Qualified Test Site 30/Sep/2013
Alternate Foundry Site 09/Jun/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMachXO
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max4.9ns
Voltage Supply - Internal1.14 V ~ 1.26 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells128
Number of Gates-
Number of I/O78
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCMXO256E-3T100C
Related LinksLCMXO256, LCMXO256E-3T100C Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LCMXO256E-3T100C Details Description
Related parts for LCMXO256E-3T100C
IDC CABLE- APR30A/ AE34M / APR30 datasheet.pdf
BAR CPPER BUS USE W/FRAM C2F1963 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
1016 TB PLU PLU WF datasheet.pdf
68UF 40V 10,3X32,0MM 125C 20000H datasheet.pdf