Lattice Semiconductor Corporation LCMXO3L-6900C-5BG400C
LCMXO3L-6900C-5BG400C picture photo
Mfg. Part Number
LCMXO3L-6900C-5BG400C
Brief Description
IC CPLD
Datasheet Download
LCMXO3L-6900C-5BG400C.pdf
Availability of LCMXO3L-6900C-5BG400C
QUANTITY
LCMXO3L-6900C-5BG400C Order Process
Ship out your order
Specifications of LCMXO3L-6900C-5BG400C
Internal Part NumberEIS-LCMXO3L-6900C-5BG400C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMachXO3 FPGA Family
PCN OtherI2C Read-Back Failure Feb/2015
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMachXO3
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max6.96ns
Voltage Supply - Internal2.375 V ~ 3.465 V
Number of Logic Elements/Blocks858
Number of Macrocells-
Number of Gates-
Number of I/O335
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case400-LFBGA
Supplier Device Package400-CABGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCMXO3L-6900C-5BG400C
LCMXO3L-6900C-5BG400C Details Description
Related parts for LCMXO3L-6900C-5BG400C
IDC CABLE- ASS16A/ AE16M / ASS16 datasheet.pdf
CONN HEADER PHD TOP 22POS 2MM datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1.5W 5025 datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FUSE GLASS 400MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
LED SCHLEGEL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 1POS STR datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf