Lattice Semiconductor Corporation LCMXO3L-6900C-5BG400I
LCMXO3L-6900C-5BG400I picture photo
Mfg. Part Number
LCMXO3L-6900C-5BG400I
Brief Description
IC CPLD
Datasheet Download
LCMXO3L-6900C-5BG400I.pdf
Availability of LCMXO3L-6900C-5BG400I
QUANTITY
LCMXO3L-6900C-5BG400I Order Process
Ship out your order
Specifications of LCMXO3L-6900C-5BG400I
Internal Part NumberEIS-LCMXO3L-6900C-5BG400I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMachXO3 FPGA Family
PCN OtherI2C Read-Back Failure Feb/2015
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMachXO3
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max6.96ns
Voltage Supply - Internal2.375 V ~ 3.465 V
Number of Logic Elements/Blocks858
Number of Macrocells-
Number of Gates-
Number of I/O335
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case400-LFBGA
Supplier Device Package400-CABGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCMXO3L-6900C-5BG400I
LCMXO3L-6900C-5BG400I Details Description
Related parts for LCMXO3L-6900C-5BG400I
IC REG CTRLR BST PWM SOT23-5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 400A DO200AA datasheet.pdf
CONN SPADE 14-18 AWG datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS VERT 5MM datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 2.9A DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf