Lattice Semiconductor Corporation LCMXO3LF-4300E-5UWG81CTR50
LCMXO3LF-4300E-5UWG81CTR50 picture photo
Mfg. Part Number
LCMXO3LF-4300E-5UWG81CTR50
Brief Description
IC CPLD 4320LUTS
Datasheet Download
LCMXO3LF-4300E-5UWG81CTR50.pdf
Availability of LCMXO3LF-4300E-5UWG81CTR50
QUANTITY
LCMXO3LF-4300E-5UWG81CTR50 Order Process
Ship out your order
Specifications of LCMXO3LF-4300E-5UWG81CTR50
Internal Part NumberEIS-LCMXO3LF-4300E-5UWG81CTR50
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMachXO3
PackagingTape & Reel (TR)
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max6.96ns
Voltage Supply - Internal1.14 V ~ 1.26 V
Number of Logic Elements/Blocks540
Number of Macrocells-
Number of Gates-
Number of I/O63
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case81-UFBGA, WLCSP
Supplier Device Package81-WLCSP (3.80x3.69)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCMXO3LF-4300E-5UWG81CTR50
LCMXO3LF-4300E-5UWG81CTR50 Details Description
Related parts for LCMXO3LF-4300E-5UWG81CTR50
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 0805 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1/0 AWG BLACK 100' datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR I2C PROGR 24QFN datasheet.pdf
Connector Socket 54 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf