Lattice Semiconductor Corporation LCMXO640C-3MN100C
LCMXO640C-3MN100C picture photo
Mfg. Part Number
LCMXO640C-3MN100C
Brief Description
IC CPLD 320MC 4.9NS 100BGA
Datasheet Download
LCMXO640C-3MN100C.pdf
Availability of LCMXO640C-3MN100C
QUANTITY
LCMXO640C-3MN100C Order Process
Ship out your order
Specifications of LCMXO640C-3MN100C
Internal Part NumberEIS-LCMXO640C-3MN100C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Cu Wire 01/Jul/2013
PCN Assembly/OriginAlternate Qualified Test Site 30/Sep/2013
Alternate Assembly Revision B 17/Nov/2014
Alternate Assembly/Test Site 06/Oct/2014
Alternate Assembly/Test Site 14/Apr/2014
Alternate Foundry Site 09/Jun/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package360
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMachXO
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max4.9ns
Voltage Supply - Internal1.71 V ~ 3.465 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells320
Number of Gates-
Number of I/O74
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LFBGA, CSPBGA
Supplier Device Package100-CSBGA (8x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCMXO640C-3MN100C
Related LinksLCMXO640, LCMXO640C-3MN100C Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LCMXO640C-3MN100C Details Description
Related parts for LCMXO640C-3MN100C
FITTING RA FOR RACEWAY5 OFFWHITE datasheet.pdf
RES SMD 1.58KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 15-18AWG 1000' datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
LED PANEL NEON WHT LONG CTLINDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 16COND 24AWG 500' datasheet.pdf
CBL RIBN 8COND TWIST-PAIR 25' datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf