AVX Corporation LD025A270GAB2A
LD025A270GAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD025A270GAB2A
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
LD025A270GAB2A.pdf
Availability of LD025A270GAB2A
QUANTITY
LD025A270GAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD025A270GAB2A
Internal Part NumberEIS-LD025A270GAB2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD025A270GAB2A
Related LinksLD025A2, LD025A270GAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD025A270GAB2A Details Description
Related parts for LD025A270GAB2A
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
REG SW -15 TO -3.3V 1A SMD datasheet.pdf
PANEL MOUNT T-2 MIDGET NEON datasheet.pdf
RES 4.30 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC DVR CMOS 40MHZ QUAD 16QFN datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 59MM datasheet.pdf
IMCV-GIGA-FIBERLINX-II, TX+FX-CW datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 260MA 1.4 OHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf
3300UF 35V 16X41.5 85C AXI datasheet.pdf