AVX Corporation LD025A2R0CAB2A
LD025A2R0CAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD025A2R0CAB2A
Brief Description
CAP CER 2PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
LD025A2R0CAB2A.pdf
Availability of LD025A2R0CAB2A
QUANTITY
LD025A2R0CAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD025A2R0CAB2A
Internal Part NumberEIS-LD025A2R0CAB2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD025A2R0CAB2A
Related LinksLD025A2, LD025A2R0CAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD025A2R0CAB2A Details Description
Related parts for LD025A2R0CAB2A
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM PCB datasheet.pdf
RES 200K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF57 ACCESSORY datasheet.pdf
HWPP16 HELAWRAP 5/8" 10 FT datasheet.pdf
MODEM EV-DO USB ACCY KIT VERIZON datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 SKT RECP datasheet.pdf
AB 8C 8#16 SKT PLUG datasheet.pdf
COMPLEMENTARY 30V ENHANCEMENT MODE MOSFET H-BRIDGE IC datasheet.pdf