AVX Corporation LD025A330GAB2A
LD025A330GAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD025A330GAB2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
LD025A330GAB2A.pdf
Availability of LD025A330GAB2A
QUANTITY
LD025A330GAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD025A330GAB2A
Internal Part NumberEIS-LD025A330GAB2A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesLD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD025A330GAB2A
Related LinksLD025A3, LD025A330GAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD025A330GAB2A Details Description
Related parts for LD025A330GAB2A
CONN HEADR BRKWAY .100 20POS R/A datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 22.1 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 21.0K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
381 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
CONN SSL PLUG 1POS CRIMP datasheet.pdf