AVX Corporation LD025A5R0CAB2A
LD025A5R0CAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD025A5R0CAB2A
Brief Description
CAP CER 5PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
LD025A5R0CAB2A.pdf
Availability of LD025A5R0CAB2A
QUANTITY
LD025A5R0CAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD025A5R0CAB2A
Internal Part NumberEIS-LD025A5R0CAB2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD025A5R0CAB2A
Related LinksLD025A5, LD025A5R0CAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD025A5R0CAB2A Details Description
Related parts for LD025A5R0CAB2A
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES MO 2W 82 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.232 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
IGBT 600V 550A 1750W SP6 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf