AVX Corporation LD025A820JAB2A
LD025A820JAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD025A820JAB2A
Brief Description
CAP CER 82PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
LD025A820JAB2A.pdf
Availability of LD025A820JAB2A
QUANTITY
LD025A820JAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD025A820JAB2A
Internal Part NumberEIS-LD025A820JAB2A
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD025A820JAB2A
Related LinksLD025A8, LD025A820JAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD025A820JAB2A Details Description
Related parts for LD025A820JAB2A
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT523 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-6 datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 24-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
14P MTA156 CONN ASSY 22AWG LF datasheet.pdf
CONN PLUG 64POS VERT 1MM SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 1% 5W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 240MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
SENSOR DIGITAL PRESSURE PNP datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf