AVX Corporation LD031C822KAB2A
LD031C822KAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD031C822KAB2A
Brief Description
CAP CER 8200PF 100V X7R 0603
Datasheet Download
LD031C822KAB2A.pdf
Availability of LD031C822KAB2A
QUANTITY
LD031C822KAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD031C822KAB2A
Internal Part NumberEIS-LD031C822KAB2A
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD031C822KAB2A
Related LinksLD031C8, LD031C822KAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD031C822KAB2A Details Description
Related parts for LD031C822KAB2A
LCD 3.5 DIGIT .5" REFL datasheet.pdf
FUSE GLASS 600MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 500MW SOD123 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf