AVX Corporation LD033A821JAB2A
LD033A821JAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD033A821JAB2A
Brief Description
CAP CER 820PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
LD033A821JAB2A.pdf
Availability of LD033A821JAB2A
QUANTITY
LD033A821JAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD033A821JAB2A
Internal Part NumberEIS-LD033A821JAB2A
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD033A821JAB2A
Related LinksLD033A8, LD033A821JAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD033A821JAB2A Details Description
Related parts for LD033A821JAB2A
HDI RECP ASSY 4 ROW 440 POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
RES 480 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
OSC MEMS 36.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.0V datasheet.pdf
WP-OR M12 datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
10 MHz, 20 V/レs, G = 1, 10, 100, 1000 i CMOS㈢ Programmable Gain Instrumentation Amplifier IC datasheet.pdf