AVX Corporation LD033D333JAB2A
LD033D333JAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD033D333JAB2A
Brief Description
CAP CER 0.033UF 25V X5R 0603
Datasheet Download
LD033D333JAB2A.pdf
Availability of LD033D333JAB2A
QUANTITY
LD033D333JAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD033D333JAB2A
Internal Part NumberEIS-LD033D333JAB2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD033D333JAB2A
Related LinksLD033D3, LD033D333JAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD033D333JAB2A Details Description
Related parts for LD033D333JAB2A
BOARD EVALUATION IXDD430MYI datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS CRIMP SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY HEX 16POS SMD 5V datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC SMA datasheet.pdf
CAP CER 10PF 440VAC U2J RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
BCH-350V- 6 GN datasheet.pdf
RES SMD 0.0576 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf